Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Olsztyn

Podsumowanie roku 2008

25.12.2008, nieprzypisany

Wolontariusze olsztyńskiej filii OPP ChSCh utrzymują stałą współpracę ze Szkołą Podstawową w Dywizach, polegającą na finansowaniu dożywiania dzieci. Corocznie opieka ta obejmuje jedno dziecko z rodziny o niskim statusie materialnym, któremu filia opłaca obiady na stołówce szkolnej. W tym roku naszym beneficjentem był mały Karol.

Na bieżąco pomoc materialną otrzymywały potrzebujące rodziny i osoby indywidualne w formie paczek żywnościowych oraz odzieży używanej. Takich ubrań zebrano i przekazano do dystrybucji w Olsztynie i województwie około 150 kg. Zakupu nowej odzieży i obuwia dokonano natomiast dla samotnej matki z dzieckiem.

Fundusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej umożliwiły szybką pomoc dla chorego dziecka - dofinansowanie transportu do szpitala w Poznaniu. Zawiózł je tam własnym samochodem wolontariusz z Lidzbarka Warmińskiego, któremu zwrócono koszty paliwa.

Olsztyńska filia ChSCh wspiera działalność promującą zdrowy styl życia m.in. poprzez pomoc w realizacji Szkół Zdrowego Gotowania (wykładów i prezentacji na temat zdrowego gotowania połączonych z degustacją). Powyższe spotkania otwarte dla wszystkich cieszą się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Filia OPP ChSCh w Olsztynie serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które przekazały 1 procent podatku na rzecz naszej organizacji. Dzięki otrzymanym środkom finansowym nie musimy przechodzić obok ludzkiej biedy i nieszczęść z bolesną bezradnością, ale możemy choćby w niewielkim stopniu niwelować ich skutki, wraz z darami rozdając pociechę i wzbudzając nadzieję, że wkrótce nadejdzie dzień, w którym sam Bóg ,,otrze wszelką łzę z oczu ich".


Serwis Informacyjny OPP ChSCh-bf

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Warmińsko-Mazurski
Filia Olsztyn
ul. Gdyńska 2a
10-609 Olsztyn

Nr konta bankowego:
25 2030 0045 1110 0000 0278 3070

Kierownik: Dariusz Kowalski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 501 372 751

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij